RŮŽE

  PROGRAM
  VSTUPENKY
INFORMACE
  ZAJÍMAVOSTI
  MUZIKANTI
MĚSTO, OKOLÍ
HISTORIE
 FACEBOOK
NAPIŠTE NÁM
KONTAKT
 
 

Jste tu správně: www.folkruze.cz

 

Foto na tomto webu:
Miloš Truhlář
Jiří Esser
Vašek Müller
Tonda Volf
a archiv.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOVINKY A ZAJÍMAVOSTI

 

 

v Radio Česká Kanada (103,6 nebo 92,9 FM) nevysílá pro české emigranty na severu amerického kontinentu. Můžete si ho ale poslechnout na území jindřichohradeckého okresu, tedy i v legendárním kraji Česká Kanada. Našemu festivalu je radio nakloněno a dokonce jednou týdně půjčuje mikrofon řediteli našeho festivalu Pavlu Jarčevskému pro novinky z folkové oblasti. "Jarčounova folková hodinka" se vysílá každé úterý v 19:00. Radio právě oslavilo rok života v eteru.

v  Pokud nebudete mít za tři dny  muziky plné kecky (a jak vás známe, tak jistě ne), můžete se v neděli vydat na "after party" v podobě koncertu na nádvoří zámku v Žirovnici. Už jste někdy viděli zámek, který má nádvoří ve tvaru trojúhelníku?

v  Vemte na vědomí, že večerní koncerty na třetím nádvoří začínají letos už v 19:00. Není to proto, abyste se dřív dostali do svých postýlek a spacáků - stejně ještě pak následuje každý den Nočníček. Podle nového zákona musí být open air hraní po dvaadvacáté hodině ohlášeno 1. ledna městskému zastupitelstvu, které musí schválit seznam povolených akcí. A Folková růže to do toho prvního ledna prostě liknavě nestihla. Tak příště.

 

v CD Tunel Jménem Čas - potěší trampské fajnšmekry. Obsahuje sedm ryvolovek nazpívané Miki Ryvolou a parádně zahrané swingovým orchestrem Marka Rejhona a Petra Pospíšila. CD stojí od 199 Kč a koupit ho můžete v Bontonlandu nebo v prodejnách Kanzelsberger. Informace o tomto albu a kde ho všude sehnat najdete tady: tuneljmenemcas.cz/   

 

v Nenechte si ujít album To samo, kterou skupina Jananas na Růži určitě přiveze. O tom, že je skvělé mluví to, že v hodnocení folk a country Andělů skončilo na čtvrtém místě z 87 hodnocených alb a v kategorii Videoklip bylo dokonce v nominaci. No nekupte to!

 

v Na Růži  přijíždí i čestvý vítěz Porty - mladoboleslavská Isara.

 

 

 

 

 

 

 

v

 

NAŠI PARTNEŘI, SPONZOŘI A PŘÁTELÉ
Festival probíhá za podpory města Jindřichův Hradec a Jihočeského kraje